Spotkanie z Edytą Zarębską i rozwiązanie konkursu “Książka czeka na przedszkolaka”

IMG_2203 IMG_2233 IMG_2207 IMG_2223

Dnia 6 maja w Przedszkolu Niepublicznym DOMmisia na ul. Chopina odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie III edycji przeglądu pt. „Książka czeka na przedszkolaka”. Przegląd ten jest organizowany corocznie przez Przedszkole DOMmisia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

W przeglądzie brały udział dzieci wraz z opiekunami z 5 niżańskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych: Oddział zerowy Zespołu Szkół nr 5, Zespołu Szkół nr 3, Przedszkola nr 1, DOMmisia z ul. Chopina oraz DOMmisia z ul. Tysiąclecia.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła z tej okazji Panią Edytę Zarębską, ilustratorkę i bajkopisarkę, laureatkę konkursu literackiego im. Astrid Lindgren. Pani Edyta jest współzałożycielką wydawnictwa „Bociuś”, w którym ukazała się jej debiutancka książka „Opowieści Babci Gruni”.

Podczas spotkania pisarka przekonywała i udowadniała, że kluczem do spełnienia marzeń jest czytanie książek, to również droga do szukania nowych inspiracji i szczęśliwszej przyszłości. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak tworzy się ilustrację oraz wzięli czynny udział w wykonaniu piosenki „Mądra rzeka” wspólnie z Panem Robertem Zarębskim.

Podczas spotkania Pani Burmistrz, Teresa Sułkowska czytała dzieciom wiersze Jana Brzechwy, po czym maluchy wraz ze swoimi opiekunami zaprezentowały swoje książeczki. Za swoje prace wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Niska Pana Juliana Ozimka, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku oraz Tygodnika Sztafeta.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było dobre wychowanie. Wszystkie książeczki wpisały się w tematykę konkursu („Magiczne trzy słówka”, „Samotna gwiazdka”, „O króliczku, który wszystkim pomagał”, „Bajka o małej księżniczce Oli”, „Dzień Krzysia”).

Prace konkursowe można zobaczyć w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej.

IMG_2210 IMG_2215 IMG_2208 IMG_2226