Relacja z Narodowego Czytania “Wesela”

W sobotę 2 września w niżańskim Parku Miejskim odbyło się czytanie “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego; jednego z najważniejszych dramatów w literaturze polskiej. Było to już piąte Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP.

Na scenie zaprezentowali się aktorzy teatru “Kontynuacja”: Marcin Folta, Wiesław Kieżun, Marek Urban, Bogusław Pelc, Mateusz Rychlak, Mikołaj Siudy, Michał Zagaja oraz Krzysztof Gawryś. W roli Panny Młodej gościnnie wystąpiła młodszy chorąży Małgorzata Wierzbińska z Aresztu Śledczego w Nisku, a w role Kliminy i Radczyni wcieliły się Dyrektor MBP w Nisku – Iwona Nemeczek oraz Dyrektor NCK “Sokół” – Alicja Sochacka.

Wśród publiczności pojawili się przedstawiciele lokalnej władzy: Józef Sroka członek zarządu powiatu niżańskiego, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Tomasz Oleksak oraz radni Zbigniew Kotuła i Krzysztof Tabian.

Współorganizatorami imprezy byli: Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku oraz Niżańskie Centrum Kultury “Sokół”. Oprawę muzyczną zapewniła Niżańska Kapela Ludowa.