Kto przytuptał dziś do biblioteki?

Poranek nie zapowiadał się zbyt pogodnie. Padający deszcz zdecydowanie nie sprzyjał pieszym wycieczkom, lecz niedługo po godzinie 10 w holu dało się słyszeć tupot małych stóp. Okazało się, że naszą bibliotekę odwiedziły Pingwinki z przedszkola „Kraina Dziecięcych Marzeń”.

Była to pierwsza wizyta tej grupy przedszkolaków w Miejskiej Bibliotece Publicznej, więc przygotowałyśmy na nich mini lekcję biblioteczną z ciekawymi zabawami. Na początek poopowiadałyśmy dzieciom o książkach, przeczytałyśmy też dwie bajeczki: „Żaba” i „Katar”, gdzie zadaniem dzieci było głośne powtarzanie słowa „A-psik!”. Maluchy wykazały się też dużą wiedzą, biorąc aktywny udział w zgadywankach.

Następnie dzieci wcieliły się w role małych bibliotekarzy i samodzielnie wypożyczały książki w systemie komputerowym, co sprawiło im ogromną radość. Przedszkolaki miały swobodny dostęp do bajek i mogły przeglądać wybrane przez siebie bajki oraz na własną rękę zapoznać się z Oddziałem dla Dzieci.

Na zakończenie miłej wizyty nasi mali goście otrzymali pamiątkowe kolorowanki oraz cukierki.