Wiosną w koło jest wesoło

“Wiosną w koło jest wesoło” to tytuł zajęć czytelniczych dla dzieci z przedszkola i klasy pierwszej, które odbyły się w piątek 13 kwietnia. Maluchy z radością powitały Panią Wiosnę, która przybyła z Filii Bibliotecznej w Nowosielcu w kapeluszu z koszem pełnym kwiatów, książek i cukierków.
Celem tych spotkań było propagowanie książki i biblioteki wśród najmłodszych dzieci oraz zaciekawienie ich zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie.

Wiosenne spotkania w bibliotece wypełniło głośne czytanie utworów o tematyce wiosennej: “Wiosenny czarodziej” i ”Portret wiosny” Doroty Gellner, “Spacer po ogrodzie” Mariusza Niemyckiego, “Boćkowe kłopoty” Beaty Kołodziej i inne. Do wybranych utworów przygotowano zagadki. Maluchy podzieliły się swoimi spostrzeżeniami np. zmian zachodzących w przyrodzie. Było wiosennie: gwarno, radośnie i kolorowo. Zajęcia zakończyły się wspólnym tańcem i śpiewem dzieci z Panią Wiosną.