Tydzień Bibliotek w Nowosielcu

Zakończyła się XV ogólnopolska edycja „Tygodnia Bibliotek” organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, w dniach 8-15 maja 2018r.

Tydzień Bibliotek to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Jak co roku z przyjemnością Filia Biblioteczna w Nowosielcu – MBP w Nisku włączyła się do tej akcji, przygotowując dla czytelników ofertę edukacyjną i kulturalną. Odbyły się m.in. spotkania, warsztaty, lekcje biblioteczne połączone z głośnym czytaniem, konkursy, gry i zabawy.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2018 odbywa się pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania”. Obchody Tygodnia Bibliotek rozpoczęto 8 maja spotkaniem z najmłodszymi użytkownikami biblioteki przedszkolakami Szkoły Podstawowej w Nowosielcu. Celem spotkania było zapoznanie uczestników z biblioteką oraz włączenie ich do grona czytelników Filii Bibliotecznej w Nowosielcu. Zapoznały się z organizacją księgozbioru ze szczególnym wskazaniem na zbiory dla dzieci, komputerowym systemem wypożyczania książek i współczesnym on-line.. Przedszkolaki buszowały w ulubionych bajkach, opowiadaniach, komiksach. Opowiadały o czytaniu w domu. Cała grupa zadeklarowała chęć zastania czytelnikami biblioteki.
Do 15 maja w lekcjach bibliotecznych, warsztatach połączonych z głośnym czytaniem, konkursami wzięli udział uczniowie z klas 1-3. Codziennie w godzinach od 12.30 do godz.14 odbywały się konkursy, gry i zabawy z nagrodami.