Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku w Programie Rozwoju Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku zakwalifikowała się do Programu Rozwoju Bibliotek sponsorowanego przez Fundację Billa i Melindy Gates. Udział w programie to korzyść dla całej gminy: biblioteka oraz jej wiejskie filie otrzymają sprzęt multimedialny przeznaczony do publicznego, bezpłatnego użytku: komputery stacjonarne, laptopy, urządzenia wielofunkcyjne, projektory, aparaty cyfrowe.

Bibliotekarze biorący udział w bezpłatnym cyklu szkoleń tworzą plan rozwoju placówki, biorąc pod uwagę specyfikę gminy i potrzeby mieszkańców, korzystają z doradztwa ekspertów zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie i mają możliwość skorzystania z grantów przygotowanych specjalnie dla placówek biorących udział w Programie Rozwoju Bibliotek. Biblioteka stworzyła koalicję z Gminną Biblioteką Publiczną w Harasiukach, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Jarocinie oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Bojanowie.

Całkowity koszt dofinansowania projektu przez Fundację Billa i Melindy Gates wynosi 60 000,00 zł.