Skąd się biorą dzieci i inne przerażające pytania…

Grzegorz Kasdepke  to autor wielu znanych i lubianych przez dzieci i dorosłych książek. Podróżuje po całej Polsce, zachęcając dzieci do czytania, ponieważ, jak twierdzi, jest to świetna zabawa i sposób na poznawanie świata.

Niżańskie dzieci miały okazję spotkać się z Panem Grzegorzem, którego zaprosiła Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku. Autor w swobodny i przystępny sposób przybliżył młodym słuchaczom na czym polegają różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami literackimi, wciągając tym samym dzieci w ożywioną dyskusję na temat książek. Po tym krótkim wprowadzeniu opowiadał dzieciom o swojej pracy i napisanych książkach, do których pomysły czerpie z dzieciństwa swojego i syna Kacpra oraz ze spotkań z czytelnikami. Czytał też najzabawniejsze fragmenty opowiadań, zachęcając tym samym dzieci do samodzielnej lektury. W obrazowy i humorystyczny sposób mówił słuchaczom o poważnych sprawach, takich jak, prawa najmłodszych, ekonomia oraz potrzeba edukacji.

Dzieci miały również okazję wcielić się w rolę dziennikarzy i zasypać naszego gościa gradem pytań, wśród których znalazły się tematy pomysłów na nowe książki, ulubionych tytułów, debiutu literackiego, zainteresowań i planów na przyszłość.

Pan Grzegorz należy do grona pisarzy, którzy potrafią szybko nawiązać świetny kontakt z dziećmi i rozmawiać z nimi na każdy temat. Atmosfera spotkania była tak sympatyczna, że młodzi słuchacze z ciężkim sercem opuszczali szkolną bibliotekę. Na zakończenie dzieci mogły zakupić jedną z wielu książek Pana Kasdepke i ustawić się w długiej kolejce po dedykację.

Spotkanie odbyło się w sali bibliotecznej Zespołu Szkół nr 2 w Nisku.