Spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

Dnia 16 maja 2017 r. w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku gościła Pani Agnieszka Lingas-Łoniewska pisarka z Wrocławia zaproszona przez Dyskusyjny Klub Książki.

Pani Agnieszka opowiedziała zebranej publiczności o swojej twórczości o tym, jak to się stało, że zaczęła pisać książki. Na początku pisała do tzw. “szuflady”, a potem za namową koleżanek zaczęła wydawać już napisane tytuły. Pisarka nazywana jest “dilerką emocji”, ponieważ lubi pisać tzw. “mocne książki”, w których dominuje krew, pot, przemoc, siła i napięcie. Balansuje na krawędzi emocji i sprawia jakbyśmy sami byli bohaterami tych książek.

Zgromadzeni na spotkaniu czytelnicy zachwyceni byli opowieściami o miłości nastolatków ich dramatach, o poszukiwaniu własnej tożsamości i przezwyciężaniu wspólnie problemów.

Bohaterka wieczoru odpowiadała na zadawane pytania, a na koniec wpisała się do księgi pamiątkowej. Na spotkaniu można było zakupić książki z czego skwapliwie skorzystała część uczestników.

Biblioteka dziękuje pani Agnieszce za mile spędzony czas z fankami jej powieści, które wniosły wiarę w to, że przeszkody życiowe należy pokonywać z odwagą.