„Wakacyjne hece w bibliotece” – podsumowanie

Gdzie indziej, jak nie w bibliotece, można się dobrze bawić podczas wakacji. Wśród atrakcji, które urozmaiciły dzieciom tegoroczne zajęcia w bibliotece znalazły się: turnieje gier planszowych, projekcje filmów i bajek, quizy i kalambury oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu w Parku Miejskim w Nisku oraz na obiektach sportowych, znajdujących się w pobliżu PSP nr 5.

Ale na tym nie koniec. W trakcie zajęć wakacyjnych dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, w tym scrapbookingowych, na których wykonały własne zakładki do książek. Miała też miejsce wycieczka do Jednostki Wojskowej w Nisku, w której towarzyszyły maluchy z Przedszkola Niepublicznego DOMmisia w Nisku.

W czasie trwania zajęć wakacyjnych dzieci miały swobodny dostęp do bogatego księgozbioru Oddziału dla Dzieci, z którego ochoczo korzystały, pożyczając książki i bajki, nie tylko dla siebie, ale również dla całej rodziny.

Bardzo często, po skończonych zajęciach, dzieci chętnie zostawały w bibliotece, gdzie spędzały wolny czas grając w gry planszowe i internetowe oraz układając puzzle.

Projekt „Wakacyjne hece w bibliotece” był dofinansowany przez Gminny Program Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi, Narkomanii i Przemocy w Rodzinie.