Karnawałowo i z pasją

„Rozwiń w sobie swoją pasję do fotografowania, muzyki i literatury”- to główny temat spotkania dla dzieci zorganizowanego przez Filię Biblioteczną w Nowosielcu 28. lutego.
Dzieciństwo to okres w naszym życiu, który nas kształtuje. Bardzo dużo można zyskać, gdy znajdzie się coś, co codziennie będzie sprawiać wiele radości.

Zaproszeni goście mówili o swoich zainteresowaniach i zachęcali do kreatywnego poszukiwania swoich pasji. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, które uprzyjemnił koncert muzyki poważnej i biesiadnej w wykonaniu absolwentki Szkoły Muzycznej II Stopnia Karoliny Krawiec. Wysłuchano utworu „Idyll” Jeno Hubay i „ Cztery pory roku – Zima” Antonio Vivaldiego oraz utworu biesiadnego z okazji trwających zapustów.

Drugą część spotkania poprowadził mgr Zbigniew Bednarz – fotograf i Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jeżowem, laureat I nagrody w XVII edycji konkursu „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Przekazane cenne wskazówki o sztuce fotografowania miały na celu pobudzenie pasji do robienia różnych zdjęć również tych na łonie natury, utrwalać te wyjątkowe chwile, piękne, ale jak ulotne. Do częstego korzystania z biblioteki, czytania literatury, różnej tematycznie oraz do obudzenia w sobie pasji, zachwytu i ciekawością świata, zachęcała bibliotekarka filii bibliotecznej Anna Ulewicz, a Pani Iwona Nemeczek Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku spotkanie zakończyła słodkim akcentem, częstując uczestników spotkania słodyczami i rozdając zakładki do książek.