Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dzień Książki w bibliotekach trwa codziennie. Jednak szczególną datą jest 23 kwietnia, kiedy to przypada największe święto czytelników obchodzone na całym świecie – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, ustanowione w 1995 r. przez UNESCO. Z tej okazji organizowane są liczne wydarzenia literackie. Jest to doskonała okazja do promowania czytelnictwa, a także ochrony własności intelektualnej.

Tegoroczne Święto Książki Filia Biblioteczna w Nowosielcu postanowiła uczcić wyjątkowo organizując wiele ciekawych atrakcji. Spotkanie poświęcone było podsumowaniu stanu czytelnictwa za ubiegły rok oraz nagrodzeniu czytelników za aktywne korzystanie z księgozbioru. Stan czytelnictwa w Nowosielcu jest bardzo dobry, gdyż 314 czytelników wypożyczyło 6783 książki w 2016 r., a bibliotekę odwiedziło 4296 użytkowników.

Mistrzem Czytelnictwa 2016 roku została Natalia Rurak, która przeczytała 322 książki. Dyrektor MBP w Nisku i kustosz filii w Nowosielcu złożyli podziękowania zaproszonym czytelnikom, życząc pomyślności, zdrowia oraz dalszej przyjemności z czytania i rozwijania swoich pasji.