Jan Surma w niżańskiej bibliotece

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Pasjonaci są wśród nas”. W piątek 27 stycznia br., zaproszenie na spotkanie przyjął niżański rysownik i karykaturzysta – Jan Surma. Przygoda naszego bohatera z rysunkiem rozpoczęła się dość dawno bo prawie 50 lat temu. Pierwszy rysunek naszego gościa ukazał się w 1974 r., w studenckim miesięczniku „Prometej”. Później rozpoczęła się współpraca z czasopismami lokalnymi i ogólnopolskimi.  Pan Jan oprócz karykatur i rysunków satyrycznych wykonuje ilustracje do książek i projekty okładek. Prace niżańskiego rysownika można było wielokrotnie oglądać na wystawach krajowych i zagranicznych. Artysta ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i udział w wielu wystawach zbiorowych w kilkunastu polskich miastach. Talent naszego artysty dostrzeżony został także poza granicami naszego kraju, a prace były prezentowane w kilkudziesięciu krajach świata. Na koncie karykaturzysty nie brakuje sukcesów na konkursach. Zdarzały się zarówno wyróżnienia jak i nagrody główne.

Spotkanie było bardzo ciekawe, ponieważ niżański rysownik zilustrował swój bogaty dorobek prezentacją multimedialną, a uczestnicy spotkania mogli obejrzeć prace naszego gościa zarówno na wystawie jak i w katalogach oraz publikacjach ilustrowanych przez naszego gościa.