„Decydujesz, pomagamy” – wesprzyj naszą bibliotekę, robiąc zakupy w Tesco

Od 17 czerwca do 14 lipca trwa głosowanie w hipermarketach Tesco w Nisku i w Stalowej Woli na najlepszą akcję grantową w ramach programu „Decydujesz , pomagamy”. O nagrodę w wysokości  5 tyś. zł walczy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku – “Nie będzie nas – będzie las”.

Czy chcesz oddychać świeżym powietrzem? Czy chcesz aby niżańskie lasy były wolne od zalegających śmieci? Czy wiesz, że Twoje drobne gesty na rzecz Ziemi mogą ją ocalić dla przyszłych pokoleń? Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku chce, dzięki Twojej pomocy, zrealizować projekt : „Nie będzie nas – będzie las”, w ramach którego odbędą się warsztaty ekologiczne, wycieczki z leśnikiem oraz wspólne sadzenie lasu. Nasz projekt jest dla wszystkich: od malucha do seniora. Wesprzyj nas – posadź las!

Nasz projekt odpowiada na potrzeby lokalnej społeczności, a skierowany jest do dzieci z terenu gminy i miasta Nisko. Chcemy także zaangażować w nasze działania rodziców i dziadków. Nisko i okolice od lat borykają się z wieloma problemami środowiskowymi, takimi jak: duże zanieczyszczenie powietrza, zaśmiecone lasy i tereny wokół wsi i miast. Najbardziej palącą potrzebą jest edukacja młodego pokolenia z zakresu recyklingu i stosowania drobnych ekologicznych gestów, uczenia rozsądnego konsumpcjonizmu i zapobieganiu marnotrawstwu dóbr.

Program grantowy Tesco ma na celu wsparcie inicjatyw lokalnych, a o tym, który zwycięży decydują klienci sklepu. Głosowanie polega na tym, że podczas robienia zakupów można poprosić o specjalny żeton do głosowania, który następnie trzeba wrzucić do pojemnika z projektem, który chcemy poprzeć.