Głośne czytanie w bibliotece w Nowosielcu

Jak co roku we wrześniu w filii bibliotecznej w Nowosielcu przeprowadzono akcję głośnego czytania i wspólnych spotkań z 5- i 6-latkami. Spotkania te mają na celu promowanie czytelnictwa wśród maluchów i ukazywanie zalet oraz kształtowanie nawyku czytania od najmłodszych lat.

01wrzesnioweczytanie 02wrzesnioweczytanie 03wrzesnioweczytanie

Głośne czytanie ma wiele zalet: rozwija język i wyobraźnię, uczy myślenia. buduje i umacnia więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi. Czytać dziecku można w każdym wieku – niemowlakowi (gdyż czytanie na głos stymuluje rozwój jego mózgu i buduje trwałe skojarzenie czytania z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa), przedszkolakowi (gdyż rozbudza w nim ciekawość świata i ułatwia zrozumienie siebie i innych), a nawet nastolatkowi (gdyż pomaga mu pokonać wiele problemów wieku dorastania). Zaszczepiona w dzieciństwie miłość do książek zaowocuje z dobrym skutkiem w przyszłości. Przyjemne doznania z książką u małego dziecka przygotowują miejsce dla zainteresowań literaturą w życiu dorosłym.

Zapraszamy na kolejne spotkania.