I Niżańskie Dyktando za nami

Pierwsze niżańskie zmagania ortograficzne odbyły się 14 maja w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Nisku. Swoje językowe umiejętności sprawdzało 30 uczestników. Były to osoby w różnym wieku, najmłodsi mieli 11 lat, najstarsi 70+. Tekst dyktanda przygotowała niżańska polonistka – Grażyna Gorczyca. Tematem był świat roślin, a dokładniej „Ziołowy ogródek, czyli niby-bajka”. Prace oceniała trzyosobowa komisja w składzie: Grażyna Gorczyca, Ewa Błądek i Urszula Bąk, a w rolę lektorów wcielili się: Urszula Bąk i Marek Urban.

Laureatami I Niżańskiego Dyktanda „Chrząszcz brzmi w trzcinie” zostali: I nagroda – Tomasz Hojda, II nagroda – Edyta Iskra, III nagroda – Elżbieta Dziechciarz. Nagrody w postaci talonów do Empiku ufundowała Gmina i Miasto Nisko, a nagrodzeni odebrali je z rąk zastępcy burmistrza – Zbigniewa Kotuły i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku – Iwony Nemeczek. Organizatorami dyktanda była nasza biblioteka i działające przy niej Stowarzyszenie „Nowe możliwości”. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie.

Poniżej udostępniamy Wam tekst tegorocznego dyktanda.

Zadanie sfinansowane ze środków pochodzących z zadań publicznych Gminy i Miasta Nisko.