„Książka czeka na przedszkolaka” – rozwiązanie konkursu

27 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna była gościem na rozwiązaniu 4. edycji konkursu „Książka czeka na przedszkolaka”. W tym roku tematem przewodnim było hasło „Dziecko a komputer”. Do konkursu zgłosiły cztery placówki przedszkolne: Publiczne Przedszkole nr 1 w Nisku, Niepubliczne Przedszkole „Chatka Misia” ze Stalowej Woli oraz Niepubliczne Przedszkola „DOMmisia” z Niska, z ul. Tysiąclecia i z ul. Chopina.

Mieliśmy okazję wysłuchać stworzonych przez przedszkolaków historii dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz gier przyjaznych dzieciom. Każda z opowieści wyróżniała się oryginalnością i podejściem do tematu i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po wysłuchaniu napisanych przez przedszkolaków historii głos zabrał przedstawiciel KPP w Nisku, który opowiedział o bezpiecznym korzystaniu z Internetu i gier. Następnie zgromadzone dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach i zabawach edukacyjnych, prowadzonych przez dwie panie z Niepublicznego Przedszkola DOMmisia

Kulminacyjnym punktem imprezy było rozdanie nagród od sponsorów oraz słodkości od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku.

Nagrodzone książeczki można oglądać w hollu naszej biblioteki oraz wypożyczać w Oddziale dla Dzieci.