Spotkania z okazji Tygodnia Bibliotek

“Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury, jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego…”
/Jan Paweł II/

Spotkania pod hasłem „BIBLIOTEKA” organizowane z okazji „Tygodnia Bibliotek” przez MBP w Nisku – Filia Biblioteczna w Nowosielcu zostały zakończone.

Codziennie od 8-15 maja odbywały się m.in. spotkania, warsztaty, lekcje biblioteczne połączone z głośnym czytaniem, konkursami zakończonymi nagrodami. Na spotkania zostali zaproszeni lokalni przedstawiciele władzy – radni i sołtysi, aby mogli czynnie wziąć udział, w organizowanym przedsięwzięciu promującym czytelnictwo. Bibliotekę przez cały tydzień odwiedzali uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowej w Nowosielcu oraz oddział przedszkolny. Dzieci wysłuchały czytanych głośno utworów literackich, oglądały kolorowe ilustracje, dowiedziały się m.in. do czego służy zakładka, obejrzały ciekawe formy książek typu książki-zabawki, książki z ruchomymi ilustracjami. Dowiedziały się również, czego nie lubi książka, co trzeba zrobić, aby się zapisać do biblioteki. Uczestnicy spotkań czynnie włączali się w zajęcia pt. „Moja przyjaciółka książka” którą polecam innym. Wizyty w bibliotece cieszyły się dużym zainteresowaniem, wśród dzieciaków.

Na lekcjach można było zobaczyć tematyczne wystawy książek dostosowane do wieku czytelnika.

Na zakończenie wizyty, każdy uczestnik otrzymał słodycze i zakładkę z informacją o ogłoszonym konkursie plastycznym na wykonanie plakatu promującego czytelnictwo.

Czytelnicy biorąc udział w ogłoszonym konkursie plastycznym będą mogli wykazać się kreatywnością i twórczością plastyczną zachęcając innych do czytania. Termin złożenia prac upływa 23 maja 2019 r.