Święto Niska 2019

W niedzielę 25 sierpnia nasza biblioteka uczestniczyła aktywnie w obchodach “Święta Niska”. Zorganizowaliśmy “Kiermasz książki za 2 zł”, na którym można było kupić książki z literatury regionalnej, obyczajowej kryminały, romanse, książki obcojęzyczne i lektury. Wakacyjnemu kiermaszowi przyświecała idea: co dla jednych jest zbędna lekturą, dla innych może okazać się cennym “białym krukiem”. Była to także doskonała forma propagowania czytelnictwa – na zakup książki za 2 zł stać każdego.

Przygotowaliśmy także quiz o Nisku. Za trzy poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące historii, przyrody, kultury i postaci związanych z miastem, można było otrzymać najnowszy album o Nisku lub gadżety. Nagrody ufundował Urząd Gminy i Miasta Nisko. Przy naszym stanowisku dostępne były też materiały promocyjne naszego pięknego miasteczka – foldery, ulotki informacyjne, pocztówki, długopisy i balony.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy quiz “Mały Omnibus”. Zabawa polegała na wylosowaniu pytania z jednej z czterech kategorii (świat zwierząt, roślin, literatura dla dzieci, bajki i filmy) i udzieleniu poprawnych odpowiedzi za, którą można było otrzymać nagrodę rzeczową i słodki upominek.