Klub Ludzi z Pasją – Albina Róg

W czwartkowe popołudnie (20.10.22 r.), w niżańskiej bibliotece miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Pasjonaci są wśród nas”. Tym razem uczestniczki spotkania mogły zapoznać się z bardzo oryginalną pasją pani Albiny Róg. Florografy, bo tak nazywa swoje dzieła autorka, to nic innego jak misterne obrazki ułożone z tego co dała natura, czyli liści, kwiatów, traw i ziół. Tematem kompozycji są najczęściej pejzaże, kwiatowe bukiety, motywy religijne i baśniowe oraz zwierzęta. Autorka tworzy swoje dzieła od 2001 roku, jej artystyczny dorobek liczy ponad 500 prac, a swoje dzieła prezentowała na 60 wystaw indywidualnych.

Na zakończenie, uczestniczki spotkania mogły same spróbować swoich sił w sztuce komponowania z zasuszonych roślinek. Efekty pracy były naprawdę ciekawe i na pewno będą inspiracją do dalszej twórczości w tej nietypowej dziedzinie.