1920 – Ogólnopolski konkurs literacki w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej

Biuro Programu “Niepodległa” zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim “1920” w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Za sprawą konkursu powstanie literacka panorama roku 1920, pokazująca przekrój różnorodnych podejmowanych wówczas działań. W konkursie gatunek nie stawia ograniczeń – przyjmowane będą zarówno klasyczne opowiadania, jak i prace stylizowane na reportaże czy listy. Ze względu na przypadające w tym stulecie Bitwy Warszawskiej organizatorzy zachęcają, aby w opowiadaniach pojawiał się motyw walki o wolność, wojny polsko-bolszewickiej bądź związany z Bitwą Warszawską.

Prace nieprzekraczające 30 tysięcy znaków ze spacjami można przesyłać do 15 sierpnia 2020 roku na adres konkurs@niepodlegla.gov.pl.

Najlepsze prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Przewidziano także 10 nagród równoważnych w wysokości 4 tysiące złotych brutto każda.

Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/1920-ogolnopolski-konkurs-literacki-w-setna-rocznice-bitwy-warszawskiej/

Serdecznie zachęcamy do udziału!