Kampania „Biblioteka miejsce bezpiecznego internetu”

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”. Kampania prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje, Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Microsoft i ma na celu włączenie bibliotek w całej Polsce w działania edukacyjne na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci.

Młodzież korzystała z kursu „W sieci” dla uczniów gimnazjum i liceum, który przedstawia zagadnienia bezpieczeństwa w Internecie w konwencji talk-show. W roli prowadzącej program występuje piosenkarka Ewa Farna. Kursy prezentują takie zagadnienia jak: cyberprzemoc – jak uniknąć nękania lub szantażowania przy użyciu Internetu; kontakty online – jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie; ochrona prywatności – o możliwych konsekwencjach umieszczania w Internecie zbyt wielu informacji na swój temat; poszanowanie własności intelektualnej; uzależnienie od Internetu.