„Biblioteka na wesoło”

 Umberto Eco powiedział kiedyś, że „kto czyta książki, żyje podwójnie”. Czytając podróżujemy przez wiele światów, przeżywamy rozmaite przygody i odkrywamy nowe rzeczy. Lektura książek dostarcza nam mnóstwo radości i między innymi o tym rozmawialiśmy dzisiaj z dziećmi z klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku w trakcie lekcji bibliotecznej „Biblioteka na wesoło”.

Na początek porozmawialiśmy o książkach. Zapytałyśmy dzieci po czym mogą poznać, że dana książka pochodzi z naszej biblioteki, z czego zbudowana jest książka i jakie informacje znajdują się na okładce. Pokazałyśmy naszym gościom gdzie mogą szukać książek przeznaczonych dla dzieci w ich wieku oraz omówiliśmy ich tematykę.

Druga część spotkania była typowo rozrywkowa, wypełniały ją gry i zabawy na spostrzegawczość, wiedzę i skojarzenia. Były zagadki o zawodach, rysowanie zwierząt z kształtów geometrycznych, odgadywanie znaczeń przysłów oraz kalambury. Nasi mali czytelnicy mieli też okazję wykazać się giętkością języka, czytając wierszyki-łamijęzyki.

Atmosfera lekcji bibliotecznej była luźna, pełna życzliwości i śmiechu. Zaproszeni uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą i aktywnością, którą nagrodziliśmy słodyczami.