„Krasnoludki” w bibliotece

We wtorek 28 marca Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku gościła maluchy z Przedszkola Publicznego nr 1. Było to ich pierwsze wspólne wyjście do biblioteki na mini lekcję biblioteczną.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej i luźnej atmosferze. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak różnorodne książki oferuje im biblioteka, gdzie mogą wypożyczyć filmy, bajki i audiobooki, a także skorzystać z komputera i Internetu. Ponadto maluchy dowiedziały się, że w bibliotece można miło spędzić czas, pooglądać książki, pokolorować przygotowany rysunek czy pobawić się jedną z wielu dostępnych gier.

Jednakże lekcja biblioteczna nie była jedynym tematem rozmów z przedszkolakami. Kilka dni temu zawitała do nas Pani Wiosna, która odwiedziła również bibliotekę. Z tej okazji dzieci wysłuchały krótkiej historii o zaspanym niedźwiadku, szukającym wiosny, a następnie opowiadały o ptakach, roślinach i zwierzętach, które przychodzą wraz z wiosną.

Przedszkolaki otrzymały od biblioteki narysowany na bristolu duży plakat z witającym wiosnę Wilkiem, bohaterem jednej z najpopularniejszych serii książeczek dla dzieci. Z niespodzianką wiązało się pewne zadanie: nas mali goście musieli wspólnie stworzyć z przygotowanych kwiatów kolorową łąkę. Panie przedszkolanki obiecały, że ukończony plakat znajdzie się na honorowym miejscu, wśród prac maluchów.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek oraz pamiątkową kolorowankę.