Z książką za pan brat

Pierwsze lata życia dziecka to idealny czas na wprowadzenie go w świat sztuki poprzez kształtowanie nawyków czytelniczych i zainteresowanie literaturą.

Nasze lekcje biblioteczne mają za zadanie w ciekawy i zabawny sposób pomóc dzieciom wkroczyć w magiczny świat książki.

W piątkowe przedpołudnie odwiedziły nas dwie grupy dzieci z Przedszkola „DOMmisia”. Grupie 3- i 4-latków opowiedzieliśmy o książeczkach, które służą nie tylko do czytania i oglądania, ale również do zabawy. Maluchy z „Bąbelków” i „Motylków” wysłuchały opowiadania o krowie Matyldzie, która nie mogła zasnąć.

Dla grupy 5- i 6-latków przygotowaliśmy historyjkę o uśmiechu i zazdrości, która bardzo się im podobała.

Przeglądanie bibliotecznych półek i samodzielne wybieranie książeczek przypadło do gustu dzieciom, które z radością dzieliły się swoimi odkryciami z rówieśnikami i opiekunkami.

Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały cukierki, a panie bibliotekarki otrzymały od nich przemiłe upominki.