Biblioteczny Reporter -Junior

Za nami ferie zimowe i zakończenie realizacji projektu „Biblioteczny Reporter -Junior” zorganizowany przez MBP w Nisku- Filię Biblioteczną w Nowosielcu od 14 do 22 lutego 2019 r. Celem projektu było zagospodarowanie czasu wolnego na feriach dzieciom z terenu Nowosielca, tak aby pokazać alternatywne sposoby jego wykorzystania, bez sięgania po narkotyki. Spotkania w bibliotece poświęcone były min. kulturze i obyczajów innych narodów. Uczestnicy nauczyli się relacjonować najważniejsze ciekawostki z miejsc, w których byli lub poznali czytając książki.

W czasie zajęć nie zabrakło czasu na zabawę, gry planszowe oraz zajęcia manualno – plastyczne i konkursy wokalne, recytatorskie i plastyczne.
Było welentynkowo, literacko-podróżniczo i karnawałowo.
Wszystkim zajęciom towarzyszyła miła atmosfera. Każdego dnia powstawały piękne, oryginalne prace plastyczne.
Program zajęć obejmował:
– Warsztaty literackie, pt. ”Klub junior -reporterów ”,
-”Czytamy z radością słuchamy z przyjemnością” głośne czytanie połączone z pracami plastycznymi, dyskusjami i konkursami pięknego czytania i recytowania
– przeglądy nowości wydawniczych,
-prezentacja multimedialna na temat dobrego zachowania, kultury.
– prezentacja obyczajów innych narodów wzorowane na podstawie bohaterów literackich np.Cz. Centkiewicza „Anaruk chłopiec z Grenlandii”,
literatury przyrodniczej – „ Nela Mała reporterka” „Dzieciaki świata” M.Wojciechowskiej.
– gry i zabawy logiczne pt. „Kto zagadkę zgadnie tego nuda nie dopadnie”
-warsztaty plastyczne połączone z konkursem. 
Wszelkie działania prowadzone w czasie ferii ukazywały uczestnikom wartości wynikające z : korzystania z księgozbioru bibliotecznego, rozwoju zainteresowań, nawiązywania przyjaźni, porozumiewania się w grupach rówieśniczych. Podczas spotkań poruszono tematy natury społecznej. Zajęcia uświadomiły o zagrożeniach współczesnego świata czyhających na młodych ludzi między innymi ze względu na narkotyki dopalacze i inne substancje szkodliwe dla zdrowia.