Mała książka – wielki człowiek

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku – Filia Biblioteczna w Nowosielcu informuje, że są już dostępne książki z „Wyprawki czytelniczej” na dobry czytelniczy start w ramach ogólnopolskiego projektu „Wielki człowiek–mała książka” ogłoszonego  przez Instytut Książki.
Serdecznie zapraszamy po odbiór wyprawki, którzy się zapisali a nie otrzymali i tych którzy chcą się zapisać i otrzymać wyprawkę. Masz dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat) i jeszcze nie otrzymałeś wyprawki dla małego czytelnika? To przyjdź z pociechą do MBP w Nisku – Filii Bibliotecznej w Nowosielcu i zapisz do grona Czytelników. Twoje dziecko otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę.

Dzieci znajdą w wyprawce książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatny! – mówi kustosz Anna Ulewicz. Książki  będą dostępne w Bibliotece do wyczerpania zasobów.