Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego

Trzynasta edycja KONKURSU WIELKANOCNEGO w Filii Bibliotecznej
w Nowosielcu została rozstrzygnięta.  Celem konkursu było kultywowanie tradycji, prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej i manualnej oraz wymiana doświadczeń i spostrzeżeń z zakresu technik plastycznych. Wykonane dowolną techniką ozdoby świąteczne: kartki, pisanki, stroiki, palmy można było złożyć do 15 kwietnia 2019 r.
Młodzi czytelnicy jak zawsze w konkursie chętnie wzięli udział. Złożone prace są wyjątkowe, zadziwiają pomysłowością, kolorystyką i różnorodnością wykorzystanych materiałów.
Z każdym rokiem wydają się coraz piękniejsze. Dzieci uczestniczyły w pogadance świątecznej o zwyczajach i symbolach wielkanocnych. Dowiedziały się: co wkładamy do koszyczka na święconkę, na czym polega śmigus-dyngus, czego symbolem jest JAJKO I BARANEK WIELKANOCNY.

 Dyplomy i nagrody otrzymali:


I kategoria wiekowa:
– PALMA WIELKANOCNA-  Krzysztof Lesiczka

–  STROIK WIELKANOCNY- Izabela Kozak
 – KARTKA ŚWIĄTECZNA Z ŻYCZENIAMI: Blanka Walicka,
–  PISANKA: Emilia Szczęch

II kategoria wiekowa

– PALMA WIELKANOCNA- Dawid Kozak, Oliwia Kobylarz
–  STROIK WIELKANOCNY- Judyta Warchoł
 – KARTKA ŚWIĄTECZNA Z ŻYCZENIAMI: Bartosz Warchoł
–  PISANKA: Oliwia Kempa

W tym roku tradycyjnie w Bibliotece również została wykonana przez czytelników PALMA WIELKANOCNA na 3,5 metra , którą zgodnie z tradycją poniesiono podczas procesji w Niedzielę Palmową.  Wszystkim uczestnikom  za udział w konkursie, dziękuje i gratuluje kustosz Biblioteki życząc sukcesów w kolejnych edycjach.