Wakacje 2021 w bibliotece

Filia w Nowosielcu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku po raz kolejny włączyła się w organizowanie zajęć wakacyjnych dla najmłodszych. Spotkania odbywały się cały lipiec w godzinach 11.00 – 13.00 we wtorki, środy i czwartki.

W programie znalazły się zajęcia z literaturą, podczas których zapoznaliśmy się z psimi i kocimi historiami, a następnie wykonaliśmy zakładki do książek z ulubionym bohaterem. Stałym punktem prawie każdych zajęć były prace plastyczne. Tutaj można było wykazać się kreatywnością, rozwijać talent i świetnie się bawić. Owocem naszych zmagań były między innymi: portret Lata, gipsowe zwierzątka, witrażowe stworzenia morskie, letnie kwiaty z bibuły, orgiami z kolorowych kółeczek.  Eksperymentowaliśmy z różnymi materiałami plastycznymi oraz staraliśmy się wykorzystać odpadki z gospodarstwa domowego, dając drugie, artystyczne życie śmieciom. Spoko frajdy mieliśmy przy tworzeniu lasu w słoiku, do którego  materiałów i roślinek szukaliśmy między innymi w pobliskim lesie.

Czas umilaliśmy sobie również oglądając filmy, rozwiązując quizy, grając w własnoręcznie wykonane ekologiczne kręgle oraz w gry planszowe.

Gorąco zachęcamy do udziału w wakacyjnych spotkaniach już za rok!