Na żołnierską nutę

„Mazurek Dąbrowskiego”, „Płynie Wisła, płynie”, „Szara piechota” – wszystkie te pieśni rozbrzmiewały w szkolnych salach w ostatnich kilku tygodniach. W ramach warsztatów wokalno-muzycznych, wchodzących w skład projektu „Mali niżanie dla Niepodległej”, uczniowie z Publicznych Szkół Podstawowych nr 5 i nr 1 w Nisku uczyli się patriotycznych i partyzanckich piosenek, wśród których znalazły się między innymi znane dzieciom „Płynie Wisła, płynie” i „Przybyli ułani pod okienko”, a także mniej znane „Leguny w niebie” czy „Serce w plecaku”.

Wszystkie pieśni, jakie uczniowie poznali i ćwiczyli na warsztatach, będą wykonywane 19 października podczas uroczystego sadzenia Dębu Niepodległości, które odbędzie się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Nisku. Wraz dziećmi zaśpiewa Niżański Chór Seniorów „Echo” pod przewodnictwem Pani Mirosławy Barylskiej.

Projekt „Mali niżanie dla Niepodległej” został dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w ramach Konkursu grantowego „Na 100 Niepodległa”.