Prosto i przystępnie o budżecie domowym

Miejska Biblioteka Publiczna ukończyła realizację projektu „Prosto i przystępnie o domowych finansach”.

W cyklu 4 spotkań prowadzonych przez trenerkę z Fundacji Wspomagania Wsi można było ugruntować swoją wiedzę na temat finansów i gospodarowania budżetem domowym.

Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jakie są różnice między bankami i parabankami, gdzie najkorzystniej wziąć kredyt, na co zwracać uwagę przy podpisywaniu dokumentów, jakie możliwości daje posiadanie rachunku bankowego. Można było także dowiedzieć się do jakich instytucji można się zwrócić w razie kłopotów finansowych, gdzie można sprawdzać wiarygodność banków, jakie są instytucje nadzoru bankowego.

Osoby, które nie uczestniczyły w spotkaniach, a chcą się dowiedzieć więcej na te tematy zapraszamy do biblioteki, dostępne są materiały (foldery, płyty CD, DVD) z Fundacji Wspomagania Wsi i Narodowego Banku Polskiego.