Zakończenie projektu “Z przepiśnika mojej babci”

Dobiegła końca realizacja projektu „Z przepiśnika mojej babci” organizowanego przez Stowarzyszenie „Nowe możliwości” działające przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku. Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Nowosielczanki” wzięli udział w dwóch warsztatach kulinarnych, podczas których dzieci, młodzież i dorośli wymieniali się swoimi doświadczeniami kulinarnymi i ulubionymi przepisami. W ramach projektu odbyła się także wspólna wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, gdzie oprócz zwiedzania skansenu uczestnicy brali udział w warsztatach o pozyskiwaniu, przechowywaniu i szerokim zastosowaniu ziół w kuchni i gospodarstwie domowym. Na zajęciach ze scrapbookingu można było wykazać się kreatywnością przy tworzeniu oryginalnych przepiśników. Ostatnie nasze wspólne spotkanie odbyło się w filii bibliotecznej w Nowosielcu. Mieliśmy okazję powspominać mile spędzony czas, porozmawiać o nowych wyzwaniach, podzielić się pomysłami na kolejne wspólne działania, które mogłyby integrować i aktywizować lokalną społeczność oraz łączyć w działaniach dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. O pyszną oprawę spotkania zadbały panie z koła, przygotowując przekąski oraz smakowite desery.

Serdecznie dziękujemy członkom KGW „Nowosielczanki” oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizację projektu.

Inicjatywa pt. „ Z przepiśnika mojej babci” była realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-20233” dofinansowanego ze środków Programu: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMYK, LGD Stowarzyszenie ”Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej, Stowarzyszenie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”.