Barbara Ciwoniuk w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku

 We wtorkowe przedpołudnie w Czytelni dla Dorosłych odbyło się kameralne spotkanie pisarki Barbary Ciwoniuk z niżańską młodzieżą z Gimnazjum nr 5. Pani Ciwoniuk opowiadała słuchaczom o swoich książkach, w których porusza problemy bardzo bliskie współczesnej młodzieży. Dużo czasu poświęciła swojej debiutanckiej książce, „Igor”, traktującej o chłopcu z dysleksją i wiążącymi się z nią problemami w szkole i życiu prywatnym.  Nie tylko „Igor” porusza trudne, życiowe tematy. Także pozostałe powieści pani Barbary mówią o istotnych i ważnych dla współczesnej młodzieży sprawach, takich jak rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, cyberprzemoc czy samotność w tłumie.

Twórczość pani Barbary została zauważona i doceniona przez Polską Sekcję IBBY, czyli międzynarodową organizację non-profit, zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Trzy jej książki („Igor”, „Ania” i „Musisz to komuś powiedzieć”) zdobyły nagrody i wyróżnienia w kategorii „Książka Roku”.

Zaproszona młodzież była zasłuchana w ciekawe historie, opowiadane przez autorkę. Przede wszystkim poruszana tematyka była im bardzo bliska i korespondowała z ich życiem. Dlatego też pani Barbara odpowiadała na wiele pytań, które padały ze strony słuchaczy. A były one różne: od pytań o początek kariery pisarskiej, przez pomysły na książki i preferowane gatunki literackie, po czas pisania jednej książki. Autorka podzieliła się również ciekawymi anegdotami ze swojego życia prywatnego i zawodowego.

Spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące, tym bardziej, że autorka zachęcała do czytania różnorodnych książek i poszerzania swoich horyzontów oraz rozwoju pasji.