Czy żyjemy w kulturze przemocy?

W czwartek 13 czerwca Miejską Bibliotekę Publiczną w Nisku odwiedził Krzysztof Petek, podróżnik, instruktor sztuk walki oraz organizator wielu zagranicznych wypraw i szkół przetrwania.

Tematem spotkania z młodzieżą była przemoc i jak jej przeciwdziałać. Pan Petek opowiadał o rodzajach agresji, o tym dlaczego w ogóle ludzie uciekają się do przemocy, ale też o tym, jak takim ludziom pomóc. Pan Krzysztof to niezwykły człowiek, który w przystępny sposób, bezpośredni i prosty sposób mówi o rzeczach ważnych. Jego słowa docierają do młodzieży, tym bardziej że mówi z poczuciem humoru i podaje wiele przykładów z własnego życia.

Ostatnie minuty spotkania zaproszony gość poświęcił na przybliżeniu uczniom swojej życiowej pasji, jaką są podróże. Pokazując zdjęcia ze swoich licznych wypraw przytaczał rozmaite anegdoty i ciekawostki o odległych miejscach i ludziach.

Spotkanie było niezwykle fascynujące, pełne cennych rad i wskazówek oraz zachęty do aktywnego życia i spełniania marzeń.