Mistrzyni pozytywnych emocji

W środę, 19 września, na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki do Niska przyjechała pisarka Krystyna Mirek. Autorka w barwnych słowach opowiedziała w jakich okolicznościach zaczęła pisać książki. Pani Mirek zadebiutowała przed swoimi 40 urodzinami, kiedy to postanowiła spełnić swoje marzenia, a jednym z nich było zostanie pisarką.

Pani Krystyna pisze głównie dla kobiet, a jej książki są pełne miłości, ciepła i pozytywnych emocji. Wydała już przeszło 20 książek, wśród których znajdują się między innymi: “Cena szczęścia”, “Prom do Kopenhagi” czy “Szczęście za horyzontem”.

W czasie spotkania rozwinęła się zażyła dyskusja z czytelnikami. Autorka opowiadała, że w życiu należy być samodzielnym, wytrwałym w dążeniu do marzeń, nie poddawać się przeciwnościom losu, iść do przodu pomimo trudności, a los się nam za to odwdzięczy.

Wieczór upłynął w niezwykle miłej atmosferze, a pisarka zaraziła wszystkich gości dobrą energią i pozytywnym myśleniem. Pani Mirek wyznała, że dostaje mnóstwo telefonów i maili z podziękowaniem od czytelniczek w różnym wieku, które piszą, że jej książki zmieniły ich podejście do wielu spraw. Dzięki nim zaczęli patrzeć optymistyczniej na życie, a sporo czytelników traktuje te książki jako poradnik w trudnych, życiowych sytuacjach. Przyznała też, że wielu czytelników prosi ją o kontynuacje poszczególnych powieści, ponieważ są ciekawi, jak potoczyły się losy ich ulubionych bohaterów.

Po spotkaniu wiele osób ustawiło się w kolejce po autograf i skorzystało z okazji, by zamienić choć kilka słów z zaproszoną autorką.