Nowatorskie spotknie

W czwartek Filię Biblioteczną w Nowosielcu – MBP w Nisku odwiedziła pani Beata Krawiec – dziennikarka, animator, coach i specjalista ds. promocji i reklamy sieci Księgarni Nova. Animatorka przyjechała na spotkanie z dziećmi z klas od 1-3 i młodzieżą z klas 7-8 Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowosielcu.

Pani Beata szybko nawiązała kontakt z uczniami, aktywnie wciągając ich do uczestnictwa w zajęciach. Dzieci brały udział w różnych scenkach, które przybliżały omawiane tematy. Jej radosne usposobienie i szeroka wiedza sprawiły, że zajęcia przebiegły w wesołej i nieco zwariowanej atmosferze. Dzieci w nowatorski sposób odtworzyły bajkę „Czerwony Kapturek” oraz nauczyły się kilku gestów w języku migowym, między innymi „dziękuję”, „lubię cię” i „proszę”, „przepraszam”.

W drugiej części spotkania dzieci dowiedziały się, jak dbać o przyrodę i czym jest ekologia. Pani Beata na podstawie przykładów pokazała, jak w codziennych sytuacjach oszczędzać wodę, energię oraz szanować środowisko. Opowiedziała w jaki sposób segregacja śmieci wpływa na nasze otoczenie i pomaga troszczyć się o szybko kurczące zasoby naturalne. Przekazała jak długo rozkłada się reklamówka, i bateria, na jak długo zatruwa środowisko. Uzupełnieniem bloku tematycznego było zaprezentowanie miniatury cewki Tesli, przy pomocy której, dzieci mogły „zobaczyć, jak wygląda prąd”.

Na spotkaniu dla młodzieży poruszone zostały tematy związane z historią słowa pisanego, początkami cywilizacji, historią Polski, wojskowością, a także zagadnieniami psychologicznymi. Pani Beata kładła szczególny nacisk na wzbudzenie u młodzieży potrzeby ciągłego zdobywania wiedzy, samodoskonalenia, ale też wspomniała o tym, żeby nie bać się potknięć życiowych i popełniania błędów. To właśnie one wzmacniają charakter i uczą, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. W trakcie spotkania młodzież mogła dotknąć i przymierzyć mundury różnych formacji wojskowych i wziąć do ręki replikę broni używanej przez żołnierzy Wojska Polskiego. Przywiozła ze sobą również eksponaty z różnych zakątków świata, m.in. gliniane tabliczki z Iraku.