Pasjonaci są wśród nas – Lawenda

Dnia 17 września, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Pasjonaci są wśród nas”. Spotkanie było jednocześnie inauguracją działalności KLUBU LUDZI Z PASJĄ. Gościem piątkowego spotkania była niżanka – pani Grażyna Gorczyca, która od niedawna zajmuje się uprawą lawendy.

Okazuje się, że lawenda, to roślina, która nie tylko zachwyca swoim zapachem i jest wykorzystywana do różnorodnych dekoracji. Znajduje także szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym. Lawendę cenią także farmaceuci i smakosze, a namacalnym dowodem na to była degustacja herbatki i syropu z lawendy oraz lawendowych ciasteczek.

Organizatorzy spotkania mają nadzieję, że w naszym środowisku znajdą się kolejne osoby „pozytywnie zakręcone”, które w milej atmosferze i kameralnym gronie zechcą podzielić się swoją prywatną fascynacją. Serdecznie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku.