Spotkanie autorskie z Anatolem Diaczyńskim

W piątkowe popołudnie 13 maja nasza biblioteka gościła pisarza i literata – Anatola Diaczyńskiego. Pan Anatol jest repatriantem z Kazachstanu, autorem książek opowiadających o losach Polaków z Kazachstanu. Pisze po polsku i po rosyjsku. Od 1995 roku mieszka w Stalowej Woli. Jest członkiem Związku Literatów Polskich – oddział Rzeszów. Pisarz jest autorem kilkunastu książek, które drukowane były w językach; polskim, rosyjskim i ukraińskim.

Gość spotkania podzielił się z liczną grupą odbiorców historią losów swojej rodziny oraz ciekawostkami ze swojej literackiej pasji. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, tym bardziej, że towarzyszyły mu akcenty muzyczne w wykonaniu pasjonata muzyki akordeonowej – Zygmunta Kunikowskiego.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów tegorocznego Tygodnia Bibliotek.