Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką 12.12.2016 r.

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku przyjechała znana pisarka Beata Ostrowicka. Pani Beata tworzy historie dla dzieci i młodzieży już od ponad 20 lat i ciągle ma wiele pomysłów na coraz to nowe książki.

Na spotkaniu z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nisku, autorka bardzo ciekawie opowiadała o pracy pisarza i o swoim życiu. Przywiozła ze sobą kukiełki i maskotki, które stały się bohaterami jej utworów.

img_0266 img_0275

Na pytanie pani Ostrowickiej dotyczące tego, co jest potrzebne do napisania książki, ze strony dzieci padały przeróżne odpowiedzi, między innymi: długopis, biurko, laptop i inne. Wspólnymi siłami słuchacze wraz z gościem doszli do wniosku, że najważniejsze są pomysł i wyobraźnia. Słowa pani Beaty potwierdziła zabawa, w której ochotniczka na bieżąco tworzyła śmieszną i ciekawą historyjkę o przygodach kudłatej maskotki.

Bardzo interesującym okazał się proces powstawania książki, od pracy autora przy biurku w swoim domu, przez wydawnictwo, które zajmuje się stroną edytorską i ilustratorską, po drukarnię. Stamtąd publikacja trafia na półki księgarni i bibliotek, a stąd do czytelników.

Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej atmosferze. Na koniec pani Beata otrzymała drobny upominek od dzieci, a także rozdawała dedykacje w swoich książkach oraz autografy.

img_0263 img_0270 img_20161212_095543022