Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

01niemirski - Kopia 03niemirski 02niemirski - Kopia

Dnia 8 maja 2015 r. Biblioteka Miejska w Nisku, gościła na spotkaniu autorskim Pana Arkadiusza Niemirskiego;  satyryka, dziennikarza ale głównie autora książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych.  Autor  w 1999 r. zadebiutował 16 tomową kontynuacją znanego cyklu opowieści Z. Nienackiego „Pan Samochodzik i …”.

W spotkaniu wzięły udział klasy gimnazjalne z Zespołu Szkół nr 2 w Nisku, wraz z opiekunami  Panią Ewą Bajek i Panią Aliną Nagowską.

Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan Niemirski przemawiał językiem prostym, trafiającym do młodego pokolenia. Na początku spotkania przedstawił swoją biografię, młodzieńcze pasje i zainteresowania, a w dalszej części przybliżył sylwetki najsłynniejszych detektywów z literatury i filmów oraz ich twórców. Następnie opowiadał o powstawaniu kontynuacji części do „Pana Samochodzika”  i o pozostałych swoich książkach.

Na koniec zachęcał uczestników do czytania wartościowych książek, do aktywnego i ciekawego spędzania czasu oraz do rozwijania swoich pasji.