Spotkanie z Krzysztofem Petkiem

Wyprawa do Drakulandii, trzy tygodnie wśród Indian Quechua, jak przetrwać syberyjskie mrozy – to najważniejsze tematy poruszane na spotkaniu z Krzysztofem Petkiem podróżnikiem, organizatorem wypraw, instruktorem survivalu, dziennikarzem i autorem książek.

img_0095 img_0092 img_0107 img_0125 img_0128 img_0132

W mikołajkowy wieczór 6. grudnia zgromadzeni w niżańskiej czytelni uczestnicy spotkania mogli wysłuchać opowieści o wyprawie do Transylwanii, do zamku Vlada Palownika literackiego pierwowzoru Drakuli Brama Stockera; podróży do Ameryki Południowej, przedzieraniu się przez nieznane turystom szlaki peruwiańskich Andów oraz włóczędze po Brazylii.

Słuchacze mogli dowiedzieć się w co się ubierać i jak zachowywać, aby przetrwać w czasie mrozów na Syberii, gdzie szkoły zamykane są dopiero przy -50 stopniach. Opowiadał o rajdach samochodowych po zamarzniętym Bajkale. Krzysztof Petek towarzyszył w wyprawie na Syberię innemu znanemu podróżnikowi Jackowi Pałkiewiczowi.

Zainteresowani podobnymi wyprawami mogą wybrać się wraz z Krzysztofem Petkiem – najbliższa podróż – jeszcze tej zimy – do Transylwanii.