Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz

„Nie warto czekać całe życie. Nie warto chować swojego życia za szkło i czekać na lepsze okazje, by z niego korzystać. Trzeba chłonąć każdy dzień i się nim cieszyć. Rano być wdzięcznym za to, że się obudziliśmy, a wieczorem dziękować za to, że mamy zapisaną kolejną kartkę z kalendarza naszego życia.” (Jeszcze się kiedyś spotkamy)

W czwartek 17 grudnia mieliśmy przyjemność spotkać się on-line z Panią Magdaleną Witkiewicz, bestsellerową pisarką głównie powieści obyczajowych, których ukazało się około 30. Bardzo chętnie pożyczane są też w naszej bibliotece.

W swoich powieściach często porusza tematy samotności, miłości, dokonywania ważnych wyborów życiowych, poszukiwania sensu życia. Nazywana często specjalistką od szczęśliwych zakończeń, nawet o ważnych i trudnych tematach takich jak zdrada, choroby, aborcja, niespełnienie oczekiwań innych osób, pracoholizm czy strata bliskiej osoby pisze w taki sposób, że lekko się czyta. Wiele jej książek jest także polecanych przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne. („Opowieść niewiernej”, „Zamek z piasku”, „Cześć co słychać?”, „Pierwsza na liście”, „Po prosty bądź”, „Czereśnie zawsze muszą być dwie”)

Tłumaczenia książek Pani Magdaleny ukazały się w Stanach Zjednoczonych, Wietnamie i na Litwie, w przygotowaniu jest tłumaczenie na język niemiecki. Dwie z jej powieści mają być zekranizowane „Szkoła żon” oraz „Uwierz w Mikołaja”.

Autorka pisze także w duetach z innymi pisarzami Alkiem Rogozińskim, Stefanem Dardą, Marzeną Grochowską.

Oprócz powieści obyczajowych napisała też kilka książek dla dzieci oraz dwie powieści erotyczne. Jest też autorką opowiadań, które ukazały się w antologiach „Zakochane Zakopane”, „Cicha 5”, „Księgarenka przy ulicy Wiśniowej”, „Siedem życzeń”.