Spotkanie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim

We wtorkowe popołudnie 17 września gośćmi naszej biblioteki byli Maria Ulatowska i Jacek Skowroński. Pani Ulatowska zadebiutowała w 2011 roku książką “Sosnowe dziedzictwo” i dotychczas napisała już 18 powieści, głównie obyczajowych (“Przypadki pani Eustazyny”, “Kamienica przy Kruczej”). Pan Jacek Skowroński swoją przygodę z pisarstwem rozpoczął w 2008 roku. Jest autorem 9 powieści i 12 opowiadań m.in.: “Był sobie złodziej”, “Mucha”, “Zabić zniknąć zapomnieć”. Pisze głównie historie kryminalne. Wspólnie wydali już 10 książek m.in.: “Autorka”, “Pokój dla artysty”, “Historia spisana atramentem”, “Tylko Milion”.

Spotkanie przebiegło w ciekawej i bardzo ciepłej atmosferze. Autorzy zaintrygowali słuchaczy niezwykłą opowieścią rodzinną, której głównym bohaterem był… dziadek pani Marii. Pisarze, z zaciętością detektywów, ruszyli śladami dziadka, kierując się śladami zapisanymi pięknym kaligraficznym pismem w jego pamiętniku z początków XX wieku. Ta historia zaprowadziła ich między innymi na Ukrainę i do Paryża.

W trakcie spotkania opowiedzieli też o swoich pasjach, początkach kariery pisarskiej, a także o tym, jak to się stało, że zaczęli pisać w duecie. Zdradzili skąd czepią inspiracje do swoich kolejnych książek i jak to jest, że czasami w ich powieściach mordercą okazywał się zupełnie kto inny, niż pierwotnie zaplanowali.