Spotkanie z Niną Opic

We wtorek 29.05.2012 r. Odddział dla Dzieci MBP w Nisku odwiedziła Pani Nina Opic, pisarka, psychoterapeuta i wykladowca uniwersytecki. Dzieci z dwóch II klas PSP nr 5 w Nisku miały okazję wybrać się z autorką w literacką podróż po Rzeszowie. Wysłuchały również fragmentów jej książek: Niebieski koralik, Bajeczki do poduszeczki z nad brzgu Wisłoka, Kłapcio i jego ferajna.

Uczniowie mieli możliwość wcielenia sie w role dziennikarzy na zorganizowanej sesji dla reporterów. Autorka została zasypana dużą ilością pytań, na które chętnie i z humorem odpowiadała, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Pani Nina zdradziła nam, że uwielbia podróżować i zwiedziła niemal całą Europę. Nasz gość nauczył dzieci krótkiej piosenki po czesku, która bardzo spodobała się dzieciom. Okazało sie , że wśród drugoklasistów są zdolni artyści, którzy chętnie wychodzili na środek sali aby zaśpiewać dla pisarki.

Na koniec spotkania Pani Nina rozdała wszystkim uczstnikom autografy i dedykacje do swoich książek. Uwieńczeniem spotkania było pamiątkkowe zdjęcie z Panią Niną.