Spotkanie z Renatą Piątkowską

Dnia 15 marca na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku przyjechała znana i bardzo lubiana przez dzieci pisarka Renata Piątkowska. Jest autorką ponad 30 książek dla młodszych i starszych czytelników. Jak sama przyznaje uwielbia pisać dla dzieci o ich codziennych sprawach, radościach i rozterkach.

Spotkanie z Renatą Piątkowską  IMG_2160 IMG_2163

Temat spotkania był bardzo ciekawy, a jednocześnie bardzo poważny. Autorka prezentowała swoją nową książkę „Wszystkie moje mamy”, która opowiada o wojnie. Fragmenty utworu czytała lektor, pani Malwina Kożurno. Książka opowiada historię żydowskiego chłopca uratowanego z warszawskiego getta. Zgromadzonych słuchaczy bez reszty pochłonęła historia życia Ireny Sendlerowej, którą w bardzo wzruszający sposób opowiedziała autorka. Irena Sendlerowa, która uratowała z warszawskiego getta ponad dwa i pół tysiąca dzieci, pozostawiła po sobie ważne przesłanie, które niesie również książka – „Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasie pokoju, na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie, z myślą, że po to się urodziliśmy”.

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół nr 2 w Nisku. Było ciekawą lekcją historii i wywarło na słuchaczach duże wrażenie. Można było również nabyć książki i zdobyć dedykację od autorki.

Miejska Biblioteka Publiczna w swoich zbiorach posiada książki Pani Renaty Piątkowskiej. Zapraszamy do czytania.