Walentynki z “Wiewiórkami”

W piątkowe przedpołudnie Miejską Bibliotekę Publiczną w Nisku odwiedziła grupa czterolatków „Wiewiórki” z przedszkola przy ulicy Chopina. Motywem przewodnim spotkania były Walentynki. Dzieci odpowiadały na pytania czym są Walentynki, co to znaczy kogoś kochać i lubić, w jaki sposób okazuje się uczucia, jak również wymieniły znane sobie pary bohaterów literackich i filmowych.

  

W trakcie spotkania przedszkolaki wysłuchały dwóch bajek: „Kopciuszek” i „O Wilku, który chciał się zakochać”. Czytanie było przeplatane zagadkami, wśród których znalazła się rymowana historyjka o brzydkim kaczątku, jaką dzieci opowiadały razem z panią.

Nie zabrakło również zabaw zespołowych, polegających na wyszukaniu i połączeniu w pary bohaterów znanych i lubianych bajek oraz filmów animowanych.

 

Nie tylko postacie z bajek musiały odnaleźć swoją drugą połówkę. Kolejnym zadaniem przedszkolaków było odszukanie swojej walentynki poprzez znalezienie brakującej połówki serduszka. Kiedy dzieci połączyły się w pary, w holu biblioteki urządzono zabawę z balonikami.

  

Po pełnej śmiechu i radości grze, dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz walentynowe kolorowanki, zaś panie bibliotekarki piękną laurkę z podziękowaniami.

Kilka ostatnich minut spotkania przeznaczone zostało na mini-lekcję biblioteczną, podczas której mali goście dowiedzieli się, jak zostać czytelnikiem, gdzie leżą książki dla nich przeznaczone i na jakich zasadach się je pożycza.

Tym miłym akcentem spotkanie dobiegło końca, a dzieci w wesołych nastrojach wróciły do przedszkola.