“Ferie, biblioteka i ja” – podsumowanie

Zdrowa rywalizacja, możliwość kreatywnego wyrażania się oraz podróże w krainę dziecięcych fantazji ­– to wszystko i wiele innych atrakcji urozmaiciły dzieciom czas ferii zimowych.

Był to czas pełen  różnych atrakcji. We wtorki dzieci układały puzzle i odbywały się turnieje gier planszowych. Środy były artystyczne – uczestnicy zajęć stworzyli zwierzaki z gazet oraz kolorowe karmniki. Z kolei czwartki były filmowe. Nie zabrakło również kalamburów, zabaw i gier internetowych ora obcowania z literaturą.

Ciekawym i zabawnych doświadczeniem dla dzieci była możliwość uczestniczenia w przedstawieniu pt.: „Pinokio”, w wykonaniu aktorów z grupy teatralnej „Blaszany Bębenek”. Widzowie mieli okazję poznać historię małego, drewnianego pajacyka, którego największym marzeniem było stać się chłopcem. Mali widzowie przeżywali przygody małego bohatera i z całych sił pomagali mu w jego wędrówce.

Minione dwa tygodnie dzieci spędziły bardzo aktywnie, twórczo i towarzysko. Nawiązały się nowe znajomości, które sprzyjały wspólnym zabawom i pokazały, że można przyjemnie spędzać czas nie tylko w domu przed komputerem.

Projekt „Ferie, biblioteka i ja” był dofinansowany przez Gminny Program Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi, Narkomanii i Przemocy w Rodzinie.