„To największe jest szaleństwo nie znać słowa bezpieczeństwo”

Poruszanie się po świecie dorosłych to skomplikowana sprawa. Wszędzie jakieś kolorowe znaki, zakazy, nakazy i numery telefonów, które trzeba zapamiętać. Jak sobie z tym wszystkim poradzić i poukładać sobie w głowie? Podobny problem miała mała biedronka, główna bohaterka bajki „To największe jest szaleństwo nie znać słowa bezpieczeństwo”.

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku przyjechali aktorzy z Teatru Maska w Krakowie, którzy w prosty i przystępny sposób przybliżyli małym widzom zasady bezpieczeństwa, a także przypomnieli, jak ważna jest znajomość swojego adresu zamieszkania, numerów alarmowych oraz zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Powiedziano też o bardzo ważnej kwestii, jaką jest unikanie rozmów z nieznajomymi. Zgromadzone na sali przedszkolaki ze wszystkich niżańskich przedszkoli entuzjastycznie reagowały na toczące się w bajce sytuacje i bezbłędnie podpowiadały głównej bohaterce, jak ma w danym momencie podstąpić. Aktywnie brały też udział w przygotowanych zabawach, które były częścią spektaklu.