Kreatywność twórcza bez granic

   

„Kreatywność  twórcza bez granic” to cykl warsztatów teatralno-artystycznych  z zastosowaniem dramy, które rozpoczęły się 12 września w Nowosielcu ramach realizowanego projektu „Huta Młodych Artystów”. Celem tych zajęć jest rozwijanie własnych działań twórczych oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Przeprowadzono zabawy teatralne, które rozwijają wyobraźnię, świadomość ciała oraz niwelują lek przed publicznymi występami.  Aktor, Pan Maciej Niedbał, prowadzący warsztaty, pracuje nad poprawnością wymowy i przygotowuje wspólne przedstawienie z uczestnikami zajęć.

Warsztaty plastyczno-manualne to kolejny cykl zajęć, które rozpoczęły się 8 września i zaplanowane są do 12 października w Nowosielcu, w ramach realizowanego projektu „Huta Młodych Artystów”. Uczestnicy warsztatów zapoznawali się z tajnikami zdobienia techniką decoupage i pod fachową opieką zdobili ramki lub kubeczki drewniane na kredki i inne przybory szkolne. 

W sympatycznej atmosferze w piątkowe popołudnie, 15 września odbyły się kolejne warsztaty plastyczne, tym razem poprowadzone przez członków Stowarzyszenia „Mieszkańcy z Pasją”. W spotkaniu wzięło udział trzydziestu uczestników. Mali artyści, pracując przy wspólnym stole, wykonali piękne kolorowe tęcze. 

Na kolejnych zajęciach plastyczno-manualnych 22 września, uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonali kolorową ozdobę, jaką był spinacz-kameleon. 

Zadanie realizowane jest w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018. Regionalnym operatorem programu jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.