Warsztaty fotograficzno-multimedialne

warsztaty fotograficzne19   warsztaty fotograficzne25   warsztaty fotograficzne34
W dniach 24 – 26 kwietnia 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty fotograficzno – multimedialne, prowadzone przez animatorów z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę z Warszawy. W zajęciach uczestniczyły dwie grupy – dzieci z Przedszkola nr 1 w Nisku oraz młodzież z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.

W czasie warsztatów młodzież miała okazję zapoznać się z technikami robienia zdjęć i kręcenia filmów, ich obróbką i montażem. Nakręcono dwa filmy – horror i komedię, uczestnicy wcielili się w rolę aktorów, reżyserów oraz operatorów. Zapoznali się też z rodzajami licencji Creative Commons w przypadku korzystania z tekstów, obrazu, dźwięku czy utworów audiowizulanych. Uczniowie zaangażowali się w zadanie i zrobili dużo ciekawych zdjęć oraz krótkich filmików, które teraz będą montowane.

Grupa przedszkolaków rozmawiała o wartościach, o tym co jest dla nich ważne w życiu, a potem te wartości malowała. Następnie robiono zdjęcia techniką poklatkową – każde dziecko miało okazję zrobić samodzielnie zdjęcia, potem zrobiono wspólne zdjęcia, z których powstał filmik. Kolejnym etapem było tworzenie bajki o wartościach i tworzenie bohaterów z materiałów plastycznych (szarego papieru, kredek i kolorowych taśm) oraz scenografii. Następnie zagrano bajkę w której uczestniczyły wszystkie dzieci.