„Nauka poszła w las”

W dzisiejszych czasach zewsząd otacza nas technologia, która przytłacza naszą psychikę i zmysły. Aby oderwać się od codziennego życia w biegu warto wybrać się do lasu. Bezpośredni kontakt w przyrodą, spacery po lesie wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

W ramach projektu „Nie będzie nas – będzie las” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nisku zostały zorganizowane dwie wycieczki do szkółki leśnej w Nadleśnictwie Rudnik nad Sanem, gdzie uczniowie klas 2 i 3 mieli lekcję przyrody z pracownicą Nadleśnictwa Panią Małgorzatą Harą. Dzieci miały okazję posłuchać  o roślinności lasu, jej małych i dużych mieszkańcach oraz podzielić się własnymi przemyśleniami i przygodami związanymi z lasem i spotkanymi tam zwierzętami.

Podczas spaceru po lesie uczniowie mogli zobaczyć i wejść na ambonę, szkółkę z różnymi gatunkami drzew, poobserwować rośliny, owady, a niektórzy szczęściarze znaleźli nawet grzyby. Duże zainteresowanie wzbudziła tablica z przekrojami drzew, jakie można spotkać w naszych lasach oraz modele różnego rodzaju budek lęgowych, wśród których znalazł się także domek dla nietoperzy.

Na zakończenie każdej lekcji wszyscy uczestnicy otrzymali od Nadleśnictwa czasopismo o lesie „Głos Lasu”, smycz z oznaczeniem grzybów jadalnych i trujących, zakładki do książek z ciekawostkami o lesie i jego mieszkańcach oraz leśną przypinkę.

Serdecznie dziękujemy naszemu partnerowi, Nadleśnictwu Rudnik nad Sanem, za przeprowadzenie lekcji przyrody dla dzieci.

Wycieczki do lasu są częścią projektu „Nie będzie nas – będzie las” dofinansowanego z programu „Decydujesz, pomagamy”, którego fundatorem jest Tesco.